I Ogólnopolski konkurs na prezentację multimedialną – “Chrzest Polski”

wpis w: Uncategorized | 0

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy uczniów do udziału w

I OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ – „Chrzest Polski”

Każde społeczeństwo i każda jednostka powinna czuć więź ze swoją Ojczyzną, powinna być świadoma swojej historii i swoich korzeni. Zakorzenienie w historii umożliwia budowanie patriotyzmu, dumy z przynależności do własnego Narodu i stwarza poczucie odpowiedzialności ludzi za dobro i właściwy rozwój społeczeństwa. Fakt przyjęcia ustawy o Święcie Chrztu Polski daje nam wyjątkową szansę, aby pokazać korzenie naszej państwowości już w ponad tysiącletniej historii.

Cel uważamy za słuszny i istotny – skoro ustanowiono to Święto ustawą – powinno ono być obecne w powszechnej świadomości społeczeństwa. Do tej pory data ta była marginalnie dostrzegana – tylko podczas większych obchodów – co 50 lat (1966 i 2016). Dzieci i młodzież powinny zapoznać się z tak ważnym wydarzeniem w historii Polski. Realnie przewidujemy, że w wyniku konsekwentnych (rokrocznych) działań Święto zacznie być obecne w świadomości zbiorowej.

Poniżej załączamy materiały do pobrania: regulamin konkursu, plakat oraz słowo wstępu dla Dyrektorów szkół. Wszystkich aktywnych bardzo prosimy o rozpropagowanie tego wydarzenia w swoich środowiskach.


Regulamin-Konkursu-Chrzest-Polski
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *