AUDIOBOOK: „Prymas Wyszyński nieznany. Ojciec duchowy widziany z bliska”

wpis w: Książki | 0

25 maja 2016 r. ukazał się audiobook pt. „Prymas Wyszyński nieznany. Ojciec duchowy widziany z bliska”. Audiobook powstał na podstawie rozmowy Marka Zająca z ks. Bronisławem Piaseckim.

Książka została przeczytana przez Jerzego Zelnika.

Wspomnienia ks. Bronisława Piaseckiego, ostatniego kapelana Prymasa Stefana Wyszyńskiego, a tym samym człowieka należącego do liczącego zaledwie kilka osób kręgu najbliższych współpracowników Kardynała – to absolutnie unikatowy audiobook wpisujący się w obchody rocznicy chrztu Polski.

Rozmowa z ks. prałatem Piaseckim przynosi wiele historii dotychczas nieznanych i nigdy niepublikowanych: począwszy od przedwojennej działalności ks. Wyszyńskiego, przez posługę biskupa lubelskiego i pierwsze lata prymasostwa, okres aresztowania i Millenium – aż po lata 70. i czas „Solidarności”. Poznajemy m.in. kulisy watykańskich rozmów kard. Wyszyńskiego czy przebieg spotkań w cztery oczy z najwyższymi włodarzami PRL, Władysławem Gomułką i Edwardem Gierkiem. Książka ta stanowi niezwykle cenne uzupełnienie nie tylko biografii Prymasa Tysiąclecia, ale także historii Polski i Kościoła w XX wieku. Pod wieloma względami to również korekta stereotypowych wyobrażeń, kim i jaki był kard. Wyszyński. Jednocześnie stanowi klarowną syntezę jego myśli o Kościele i Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem okresu milenijnego.

Audiobook "Prymas Wyszyński nieznany. Ojciec duchowy widziany z bliska"
Audiobook „Prymas Wyszyński nieznany. Ojciec duchowy widziany z bliska”

Audiobook został wydany przez Wydawnictwo M oraz Narodowe Centrum Kultury z okazji obchodów 1050. Rocznicy Chrztu Polski:

Wydawnictwo M - logo
Logotyo Narodowego Centrum Kultury
1050. Rocznica Chrztu Polski - logotyp podstawowy

AUDIOBOOK “PRYMAS WYSZYŃSKI NIEZNANY. OJCIEC DUCHOWY WIDZIANY Z BLISKA”

Wydawnictwo M, Narodowe Centrum Kultury


źródło: http://chrzest966.pl/audiobook-prymas-wyszynski-nieznany-ojciec-duchowy-widziany-z-bliska/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *