14.04 Święto Chrztu Polski – wywieś flagę!

wpis w: Obchody Święta | 0

Rok temu, 9 kwietnia 2019 r. w Dzienniku Ustaw została ogłoszona ustawa „Święto Chrztu Polski”. Na mocy tej ustawy święto to, jest Świętem Państwowym obchodzonym w dniu 14 kwietnia. Na podstawie badań historycznych, data ta jest uznana jako dzień narodzin Państwa Polskiego z racji przyjęcia przez Mieszka I chrztu. Jest to jedna z najważniejszych dat w historii Polski, która rozpoczęła chrystianizację naszej Ojczyzny i dała początek naszej państwowości.

Święto to obchodzimy w Polsce dopiero po raz drugi, i z tego względu nie jest ono powszechnie przyjęte przez społeczeństwo polskie. Dlatego w imieniu Fundacji „Słowo”, która prowadzi akcję upowszechniającą Święto Chrztu Polski zwracam się z serdeczną prośbą o rozpropagowanie tego wielkiego wydarzenia wśród Ruchów, Stowarzyszeń, Grup i Wspólnot Duszpasterskich na terenie Waszych diecezji, parafii. W nich podejmujecie różnorakie działania służące Kościołowi i naszej Ojczyźnie. Upowszechniajmy to Święto wśród Rodzin, Przyjaciół, Znajomych. Zachęcajmy do zapoznawania się z artykułami dot. tego wielkiego wydarzenia i jego znaczenia dla naszej Ojczyzny na przestrzeni dziejów, zarówno w wymiarze religijnym, narodowym, jak i osobistym. Dostępne materiały można znaleźć m. in. na powstałej w tym celu stronie: www.swietochrztu.pl.

Równocześnie jako Fundacja „Słowo” zachęcam do wystosowania apelu do Rodaków o wywieszanie w tym dniu flagi państwowej, w celu podkreślenia wagi Święta Chrztu Polski w naszej Ojczyźnie. Będę wdzięczny za umieszczenie również na stronach internetowych, w mediach społecznościowych plakatu zachęcającego do uroczystego świętowania narodzin naszego Państwa. W załączeniu plakat. Polecam również do polubienia fanpage na Facebooku: facebook.com/swietochrztupl oraz zadeklarowanie wzięcia udziału w wydarzeniu „Narodowe Święto Chrztu Polski”: https://www.facebook.com/events/523045921965575/

Szczęść Boże!

/ – / Jan Klawiter

Prezes Fundacji „Słowo”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *